ZŁODZIEJ ROWERU ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZŁODZIEJ ROWERU ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

Data publikacji 29.06.2020

Monieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży roweru. 23-letni mieszkaniec Ełku zabrał jednoślad spod Urzędu Miejskiego w Mońkach. Policjanci odzyskali skradziony rower szybciej, niż właściciel zdążył się zorientować, że go utracił.

Dyżurny monieckiej Policji, w piątek przed południem, otrzymał informację o kradzieży roweru przez młodego mężczyznę z jednej z posesji w gminie Mońki. Z informacji przekazanej przez kobietę wynikało, że nieznany jej rowerzysta jeżdzi od posesji do posesji prawdopodobnie rowerem jej wnuka. Policjanci, którzy udali się na miejsce zgłoszenia ustalili, że do kradzieży jednak nie doszło. Okazało się bowiem, że podczas interwencji mężczyzna przyjechał do domu swoim jednośladem. Chwilę póżniej, na jednej z monieckich ulic policjanci zauważyli rowerzystę, który wyglądem pasował do tego ze zgłoszenia. Szybko okazało się, że 23 – latek faktycznie jeżdzi kradzionym rowerem. Przyznał się, że wziął jednoślad spod Urzędu Miejskiego w Mońkach, bo stał niezabezpieczony na chodniku. Jak się później okazało, nie była to pierwsza kradzież mieszkańca Ełku. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, a właściciel...odzyskał "zgubę" zanim zdążył się zorientować.

Pamiętaj, że to najczęściej okazja czyni złodzieja, dlatego warto postawić na profesjonalne i prawidłowe zabezpieczenie roweru.

  • policjanci z zatrzymanym złodziejem roweru
  • skradziony rower