MONIECCY POLICJANCI PRZEPROWADZILI DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

MONIECCY POLICJANCI PRZEPROWADZILI DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Monieccy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Policjanci ujawnili 18 przekroczeń prędkości, skontrolowali 20 pojazdów oraz zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Włoch, który jak się okazało był poszukiwany przez warszawski sąd.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Mimo, że ich nadrzędnym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad 20 pojazdów i ujawnili 18 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

W trakcie działań, monieccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. 41-letni obywatel Włoch jechał w Downarach z prędkością 105 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Okazało się również, że nieodpowiedzialny kierujący jest osobą poszukiwaną przez warszawski sąd. Mężczyzna, po opłaceniu grzywny został zwolniony, ale za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem.