Po co segregować śmieci? 6 lekcja Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Po co segregować śmieci? 6 lekcja Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa

Data publikacji 27.02.2020

Na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mońkach odbyła się szósta lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć było prawidłowe prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów. Policyjna akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych.

Dziś, na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mońkach odbyła się szósta lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć było bezpieczne przekształcanie odpadów komunalnych oraz prawidłowe prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie szkół uczestniczących w projekcie dowiedzieli się między innymi: jak segregować odpady, gdzie wyrzucać niebezpieczne śmieci czy dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna i dlaczego należy robić to prawidłowo.

Akcja została przygotowana przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i jest realizowana przez Komedę Powiatową Policji w Mońkach. Szkoła ma na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary codziennego życia. Dzieci poznały już między innymi zasady bezpiecznego zachowania w domu, wiedzą co zrobić gdy wybuchnie pożar, jak udzielić pierwszej pomocy oraz na czym polega praca policjanta i strażaka.