IV POWIATOWY KONKURS WIEDZY O PROFILAKTYCE UZALEŻNIEŃ ROZSTRZYGNIĘTY! - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

IV POWIATOWY KONKURS WIEDZY O PROFILAKTYCE UZALEŻNIEŃ ROZSTRZYGNIĘTY!

Data publikacji 27.02.2020

W dniu 26 lutego 2019 roku o godz. 10.00 w dużej Sali Monieckiego Ośrodka Kultury przy ul. Białostockiej 25 odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Odbył się on w formule jednoetapowej - pisemnego testu złożonego z 40 pytań zamkniętych z tematyki dotyczącej objawów uzależnień od nikotyny i e-papierosów oraz konsekwencji prawnych.

Do konkursu przystąpiło 65 uczestników ze Szkół Podstawowych w Mońkach, Goniądzu, Trzciannem, Kalinówce Kościelnej, Jasionówce, Jaświłach, Knyszynie, Downarach, Dolistowie, Długołęce, Starych Bajkach.

Komisja wyłoniła na podstawie prawidłowo rozwiązanych testów laureatów:

 

Pierwsze miejsce – uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jasionówce,

Drugie miejsce – uczennica ze Szkoły Podstawowej w Trzciannem,

Trzecie miejsce – uczennica ze Szkoły podstawowej nr 2 w Mońkach.

 

Nagrody ufundowały: Urząd Miasta w Mońkach, Urząd Gminy w Trzciannem i Urząd Gminy w Jasionówce. Wsparcia merytorycznego udzieliły Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jasionówce i Trzciannem. Zaproszonym gościem był przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Mońkach, który omówił karne i społeczne skutki uzależnienia od nikotyny i e – papierosów.

Przerwa przed przedstawieniem wyników konkursu, była dobrą okazją do promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zawodu policjanta. Dzielnicowy gminy Mońki, sierżant sztabowy Jakub Popławski wyjaśnił jak działa aplikacja oraz jak można nanieść zagrożenie na mapie. Poinformował, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnej interwencji – gdyż w  tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosił o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wiedzy!!!!Natomiast naszym partnerom i fundatorom dziękujemy za pomoc i wsparcie.

  • zdjęcie grupowe - policjanci, laureaci konkursu, zaproszeni goście, opiekunowie i sponsorzy
  • policjantki rozdają test uczniom
  • policjantki rozdają test uczniom
  • wystąpienie przedstawiciela sanepidu
  • wystąpienie dzielnicowego
  • wręczenie nagród laureatom konkursu