UCZNIOWIE Z SP NR 2 W MOŃKACH POZNAJĄ ZAWÓD POLICJANTA - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

UCZNIOWIE Z SP NR 2 W MOŃKACH POZNAJĄ ZAWÓD POLICJANTA

Wczoraj monieccy funkcjonariusze gościli u siebie uczniów klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Spotkanie było dobrą okazją do zapoznania dzieci z codziennymi obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni Policja w społeczeństwie. Mundurowi przypomnieli także podstawowe zachowania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz wręczyli dzieciom odblaski.

Uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach wczorajszy pobyt w komendzie rozpoczęli od zwiedzania dyżurki, a więc miejsce, gdzie odbierane są telefony alarmowe. Po rozmowie z dyżurnym, który zaprezentował sposób komunikowania się z patrolem, będącym w terenie, zwiedzali pomieszczenia dla osób zatrzymanych poznając warunki oraz zasady przebywania w tym miejscu.

Następnie na Sali odpraw policjanci omówili podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta oraz  jak  go odróżnić od przedstawicieli innych służb mundurowych. Podkreślali, że policjant, to osoba, na której pomoc zawsze można liczyć. Przy tej okazji nie mogło oczywiście zabraknąć pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, a także właściwego zachowania w kontakcie z osobą obcą. Na koniec spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe.