PODSUMOWANIE MAJOWEGO WEEKENDU - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE MAJOWEGO WEEKENDU

Data publikacji 08.05.2019

Policjanci ruchu drogowego zakończyli pięciodniową akcję „Bezpieczny Majowy Weekend”. Na drogach powiatu monieckiego doszło do trzech kolizji i dwóch wypadków drogowych, policjanci zatrzymali także jedną osobę, która wsiadła za kierownicę mając 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Długi majowy weekend minął spokojnie na drogach powiatu monieckiego. W tym okresie doszło do 3 kolizji i  dwóch wypadków drogowych. W jednym przypadku kierowca motocykla nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w słup energetyczny. Drugi zaś, 29 – letni kierowca Opla mając 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, w miejscowości Przytulanka  nie opanował samochodu i jak poprzedni kierowca również uderzył w słup energetyczny. W wyniku obu zdarzeń, trzy osoby trafiły do szpitala.  

Podsumowując majowy weekend był bezpieczny. Kierowcy jeździli ostrożnie o czym świadczy stosunkowo niewielka liczba kolizji i brak poważniejszych zdarzeń drogowych. Do w pełni satysfakcjonującego wyniku brakuje tylko informacji o tym, że wszyscy kierujący byli trzeźwi. Policjanci nie ustają jednak w staraniach i będą edukować kierujących, jak również sprawdzać w ramach akcji „Trzeźwy Poranek”.

Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę.

Monieccy funkcjonariusze przypominają także pieszym i rowerzystom o konieczności noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym oraz apelują, aby ze względów bezpieczeństwa odblaski nosiły nie tylko dzieci, ale i dorośli zarówno w dzień jak i po zmierzchu i nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie gdzie się poruszają.

 

  • logo Komendy Powiatowej Policji w Mońkach