Policjanci spotykają się z nauczycielami i kontrolują gimbusy - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotykają się z nauczycielami i kontrolują gimbusy

Data publikacji 30.08.2018

Monieccy mundurowi w ramach policyjnych działań "Bezpieczna droga do szkoły/domu", uczestniczą w spotkaniach z nauczycielami w trakcie odbywających się rad pedagogicznych. Policjanci kontrolują również gimbusy w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym uczniom w nadchodzącym roku szkolnym.

Monieccy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo uczniów w nadchodzącym roku szkolnym, odwiedzają szkoły na terenie całego powiatu. Mundurowi biorą udział w radach pedagogicznych w trakcie których omawiają procedury postępowania nauczycieli w razie stwierdzenia czynu karalnego czy zachowań będących przejawem demoralizacji. Policjanci prowadzą również wzmożone kontrole w rejonach szkół. Sprawdzają oznakowanie na drogach oraz kontrolują gimbusy przewożące uczniów do szkoły. Dotychczas monieccy policjanci skontrolowali już 16 autokarów  przeznaczonych do przewozu dzieci. Funkcjonariusze szczególną uwagę przywiązują do stanu technicznego pojazdów, wymaganego wyposażenia oraz trzeźwości kierowców. 

Policjanci przypominają i apelują, aby każdy pieszy wyposażony był w element odblaskowy. Zgodnie z przepisami każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników drogi.