"Transport- Bezpieczny- Trzeźwy" - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

"Transport- Bezpieczny- Trzeźwy"

Data publikacji 03.07.2020

Monieccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo podróżnych, zwracali wczoraj szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, ale też na prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, ich stan techniczny i przewożone ładunki. Reagowali także na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione.

Monieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, realizowali wojewódzkie działania kontrolno- prewencyjne pod nazwą "Transport- Bezpieczny- Trzeźwy". Patrole policyjne można było spotkać zarówno w mieście, jak i na terenie całego powiatu monieckiego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, ale też na prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, ich stan techniczny i przewożone ładunki.

Przez minioną dobę policjanci sprawdzili stan trzeźwości 31 kierowców. Tym razem wszyscy byli trzeźwi. Ponadto funkcjonariusze ujawnili 31 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne z uwagi na stan techniczny pojazdów.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.