NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI – REAGUJMY NA OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI – REAGUJMY NA OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE

Data publikacji 22.01.2019

Zbliża się fala mrozów, dlatego nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Korzystajmy również z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W związku z nadchodzącą falą mrozów, ponownie apelujemy do mieszkańców powiatu o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy, to jest: osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami, Strażą Pożarną. Podczas wspólnych patroli kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Osoby zagrożone zamarznięciem odwożone są do domów, schronisk, noclegowni, ośrodków pomocy społecznej. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod numer alarmowy 112, a także korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierając zagrożenie „bezdomność”.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uratować czyjeś życie.