Monieccy policjanci przestrzegają przed kradzieżami bydła - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Monieccy policjanci przestrzegają przed kradzieżami bydła

Data publikacji 22.06.2018

Monieccy policjanci apelują o zwiększenie nadzoru nad pozostawionym na pastwiskach bydłem, które w ostatnim czasie pada łupem złodziei nocną porą. Mundurowi przypominają również, aby jak najszybciej zawiadomić Policję o stwierdzeniu takiej kradzieży.

Pozostawienie w nocy, na pastwisku, z dala od miejsc przebywania ludzi, wartego kilka tysięcy złotych jest swoistym zaproszeniem dla złodzieja. Niestety pomimo, apeli i ostrzeżeń wciąż zdarza się, że rolnicy nocą pozostawiają bez jakiegokolwiek dozoru na pastwiskach konie i krowy.

W związku z odnotowanymi zdarzeniami dotyczącycmi kradzieży bydła apelujemy do gospodarzy o zwrócenie na nie szczególnej uwagi i zadbanie o ich bezpieczeństwo. Wręcz nieoceniona w takich przypadkach jest sąsiedzka czujność i wzajemna pomoc. Bydło pozostawione nocą bez dozoru i opieki może stać się łatwym łupem dla złodziei.

Prosimy także o właściwe zabezpieczenie pomieszczeń gospodarczych, zamykanie drzwi i bram do pomieszczeń gdzie przebywają zwierzęta, zwracanie uwagi na osoby i pojazdy podejrzane znajdujące się w bliskim sąsiedztwie gospodarstwa.

W przypadku stwierdzenia kradzieży należy jak najszybciej powiadomić policję.

PAMIĘTAJMY – SAMI TEŻ DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I NASZEGO MIENIA.