O zasadach bezpiecznego podróżowania rowerem - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O zasadach bezpiecznego podróżowania rowerem

Data publikacji 18.06.2018

Cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów usłyszała w miniona sobotę młodzież , która na rowerach wybrała się na pielgrzymkę z Trzciannego do Różanegostoku. Na specjalnie przygotowanej lekcji terenowej, mundurowi tłumaczyli jak powinien zachowywać się rowerzysta korzystając z dróg i ścieżek rowerowych, aby być bezpiecznym. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…”, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W minioną sobotę monieccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili nietypową lekcję wychowania komunikacyjnego z pielgrzymami, którzy rowerami wybrali się z Trzciannego do Różanegostoku. Funkcjonariusze tłumaczyli młodym rowerzystom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i zwracali ich uwagę na występujące zagrożenia. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia elementów obowiązkowego wyposażenia roweru. Pomimo, że noszenie kasku nie jest obowiązkowe, mundurowi zachęcali uczniów do stosowania tego typu zabezpieczeń głowy przed urazami. Policjanci przypominali również, że kamizelka odblaskowa i odblaski umieszczone z tyłu na rowerze, poprawiają znacząco widoczność kierowcy jednośladu. Tego typu spotkania mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi zwracają się także z apelem do kierujących pojazdami o kierowanie uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom korzystającym z jezdni. Są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.