Działania profilaktyczne

Nie bądźmy obojętni

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Jesienno-zimową porą na wychłodzenie organizmu są także szczególnie narażone osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Funkcjonariusze informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego my również możemy powiadomić Miejscki Ośrodek Pomocy Społecznej w Mońkach, w przypadku innego województwa - właściwy miejscowo.

Monieccy Policjanci  co roku, codziennie współpracują w tym zakresie ze Strażą Pożarną, ośrodkami pomocy społecznej. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Dlatego funkcjonariusze podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

 

Polecamy:

http://www.monki.policja.gov.pl/p10/aktualnosci/51310,DZIELNICOWY-URATOWAL-MEZCZYZNE-PRZED-WYCHLODZENIEM.html

http://www.monki.policja.gov.pl/p10/aktualnosci/50665,Pomoc-w-postaci-zbiorki-zywnosci.html

http://www.monki.policja.gov.pl/p10/aktualnosci/50564,38-latek-uratowany-przed-wychlodzeniem.html

http://www.monki.policja.gov.pl/p10/aktualnosci/50498,Wzmozone-dzialania-Bez-DOMU-ale-NIE-bez-POMOCY-w-trosce-o-osoby-narazone-na-wych.html

http://www.monki.policja.gov.pl/p10/aktualnosci/50232,Dzielnicowy-uratowal-kobiete-przed-wychlodzeniem.html

http://www.monki.policja.gov.pl/p10/aktualnosci/49593,Policjant-po-sluzbie-uratowal-mezczyzne-przed-wychlodzeniem.html

  • baner
Powrót na górę strony