Konkurs "Napisz list do Leomońka" - Konkurs "Napisz list do Leomońka" - KPP Mońki

Konkurs "Napisz list do Leomońka"

Konkurs "Napisz list do Leomońka"

Data publikacji 12.03.2013

W dniu 6 grudnia 2012 roku Maskotka Monieckiej Policji – Lew Leomoniek zaprosił wszystkie dzieci z klas IV, V i VI Szkół Podstawowych naszego powiatu do wspólnej zabawy.

Lew chciał poznać bliżej Was, Wasze zabawy, kolegów oraz Wasze środowisko, dlatego poprosił, abyście wysłały do niego list, w którym pisałyście, o tym, czy:

  • czujesz się bezpiecznie w swojej miejscowości i szkole?
  • znasz miejsca niebezpieczne w Twoim mieście, szkole, osiedlu, ulicy?
  • przydarzyło Ci się coś złego w szkole, na podwórku? Czy  pomogła Wam wówczas Policja lub inna służba?
  • jakie masz pomysły, aby w Twojej okolicy, szkole,  mieście, osiedlu było bardziej bezpiecznie.

W odpowiedzi na zaproszenie, do Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, dzieci przysłały mnóstwo listów, w którym opowiadały o swoim otoczeniu, o tym co je martwi i czego się boją. Proponowały w listach budowę nowych chodników, torów rowerowych. Skarżyły się na wałęsające się po ich okolicy bezpańskie psy i nietrzeźwych kierowców.

Komisja wyróżniła trzy najciekawsze prace. Laureatem konkursu została uczennica SP w Górze  - Julia Klozo. Nagrody rzeczowe w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Mońkach, Urząd Miasta i Gminy w Mońkach oraz Urząd Miasta i Gminy w Goniądzu.

Uroczyste ogłoszenie konkursu miało miejsce w dniu 18 stycznia 2013 roku podczas inauguracji ferii zimowych 2013 przed budynkiem Komendy Policji w Mońkach.

Praca w Policji