DZIECIĘCA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA ZAKOŃCZONA - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

DZIECIĘCA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA ZAKOŃCZONA

Data publikacji 01.06.2021

Monieccy profilaktycy zakończyli Dziecięcą Szkołę Bezpieczeństwa. Policyjna akcja miała na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary codziennego życia.

Monieccy profilaktycy zakończyli akcję „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”. Akcja przygotowana przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, realizowana była od 28 listopada 2019 roku przez monieckich policjantów. Włączyły się do niej również: Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Mońkach, Nadleśnictwo Knyszyn, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Biblioteka Publiczna, Powiatowa Pływalnia oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. Projekt miał na celu edukację najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary życia codziennego. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Mońkach poznały: zasady bezpiecznego zachowania w domu, co zrobić gdy wybuchnie pożar, jak udzielić pierwszej pomocy, na czym polega praca policjanta i strażaka, jak segregować śmieci, poznały historię kina oraz jak dbać o środowisko.

Dzisiaj, dzieci, które uczestniczyły w zajęciach otrzymały dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Mońkach.

Projekt „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa” miał zakończyć się w czerwcu 2020 roku, niestety pandemia koronawirusa na długo pokrzyżowała te plany. Pomimo przeciwności, z lekkim opóźnieniem udało się! Dziękujemy za miło spędzone chwile, za cudowne lekcje z prawdziwego życia, za poświęcony czas i uwagę. Wszystkie zajęcia odbywały się w reżimie sanitarnym.

 

  • dziecko trzyma dyplom i upominek w papierowej torbie z napisem Powiat Moniecki
  • na zdjęciu grupa dzieci oraz umundurowany policjant w maseczce
  • zdjęcie grupowe z zakończonej akcji Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa