Trwa akcja Bezpieczny weekend - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa akcja Bezpieczny weekend

Data publikacji 01.06.2018

Monieccy mundurowi prowadzą działania „Bezpieczny Weekend”. W tym czasie na terenie powiatu monieckiego już ujawnili 1 kierującego pod wpływem alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego nałożyli 22 mandaty karne wykroczenia w ruchu drogowym, między innymi: za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Do niedzieli trwają działania drogówki pod nazwą „bezpieczny weekend”. W trakcie ostatnich dówch dni mundurowi dbali o bezpieczeństwo na drogach, jak również podczas procesji Bożego Ciała. Realizując działania policjanci skontrolowali łącznie 48 pojazdów. Wystawili 22 mandaty  karne za wykroczenia najczęściej przyczyniające się do powstawania wypadków drogowych, a więc przekroczenie dozwolonej prędkości i nieprawidłowe wyprzedzanie.

Niestety nie obyło się bez zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze odnotowali 1 kolizję drogową spowodowaną przez nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec powiatu monieckiego, który stracił panowanie nad skuterem i wjechał do przydrożnego rowu miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nieodpowiedzialny kierowca nie odniósł  żadnych obrażeń.

Moniecka policja po raz kolejny apeluje do Wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego.